Çamaşır makinesinde bulunan deterjan çekmecesi, çamaşırlarınızın hem hijyenik kalmasına hem de hoş bir kokuya sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Çamaşır makinesinin temel çalışma prensibinin temel yapı taşlarından birisi olan deterjan haznesinin yoğun şekilde kullanımı başta olmak üzere pek çok farklı etkene bağlı olarak çok sayıda teknik arıza meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de günümüzde çamaşır makinesi arızalarının en yaygın şekilde görülen türlerinin arasında Maltepe Arçelik Servisi merkezimizde deterjan çekmecesi sorunları gelmektedir. Çamaşır makinesi deterjan haznesi arızaları ya çamaşır makinesinin performans sorunları yaşamasına ya da temel işlevini yerine getirememesine neden olabilmektedir. Bu yüzden en hızlı şekilde çözüm için gerekli olan profesyonel müdahalelerin yerine getirilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesi Niye Yerine Oturmuyor?

Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinin yerine oturmaması, deterjanın ve yumuşatıcının tam olarak kazana çekilememesine veya su basıncının tam olarak verilememesinden haznede deterjan ve yumuşatıcı kalması sorunlarının yaşanmasına neden olur. Böyle bir durumda hem deterjan ve yumuşatıcı zararı oluşturur hem de çamaşır tam hijyenik bir şekilde yıkanamaz. Bu yüzden çamaşır makinenizin deterjan çekmecesi yerine tam olarak oturmuyor ve bir kısmı dışarıda kalıyor ise mutlaka en hızlı şekilde Küçükbakkalköy Arçelik Servisi merkezimizden teknik destek almalısınız. Çamaşır makinelerinin deterjan haznesinin kilit mekanizması olan yumuşatıcı bölmesinde mavi bir tırnak bulunmaktadır. Bu tırnağa bastırarak, deterjan çekmecesini yerine sokabilme ve çıkartabilme imkanınız bulunmaktadır. Eğer bu mavi parça yerine tam oturmamış veya kırılmış ise deterjan çekmecesi yerine tam olarak oturamaz. Bunun dışında çamaşır makinenizin durduğu zeminde mevcut olan bir yamuklukta tam olarak yerine oturmasını zorlayabilir veya olanak tanımaz.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesi Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi değişim işlemleri çok basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi ek bir işleme gerek kalmadan makineden deterjan çekmecesi çıkartılarak, yerine yenisi takılabilmektedir. Ancak çamaşır makinesi modeli ile uyumluluğu bulunan ve orijinal yedek parçadan oluşması çok önemlidir. Bu nedenle Göztepe  Arçelik Servisi merkezimizde tüm çamaşır makinesi modellerine ilişkin olarak deterjan çekmecesi stoku bulunmaktadır. Uzman ekiplerimiz tarafından hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde yeni deterjan çekmecesi, çamaşır makinenize takılmaktadır. Bu şekilde çamaşır makinenizi en kısa süre içerisinde yeniden ilk günkü performansında kullanabilir duruma gelmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir