Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği, diş etindeki asimetrik olan bozuklukları ve diş eti çekilmelerini düzeltmek için yapılan bir estetik türüdür. Pembe estetiğin amacı dişlerin ve diş etlerinin bozulmadan, uygun olan standartlara ulaştırabilmektir. İnsanları günlük hayatta olumsuz anlamda etkileyen diş eti bozuklukları, bu estetik ile düzeltilmektedir. İstanbul’da ikamet eden, bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler için en uygun pendik diş kliniği Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi’dir.

 Pembe Estetik Ne Zaman Yapılmalıdır?

 Herhangi bir yaş sınırı olmayan diş eti estetiği, diş etlerinde mevcut olan bozuklukları gidermek için yapılır. Konuşurken veya gülerken yarattığı kötü görüntü, kişilerin günlük hayatını olumsuz anlamda etkilemektedir. Eğer gülümseme esnasında ya da konuşma esnasında diş etleri çok fazla görünüyorsa, diş etlerinde lekeler ya da diş etlerinin renginde değişiklik (koyu kırmızı olması gibi) varsa ya da diş etlerindeki eşitsizlik görünüm sonucu yapılması tercih edilmektedir.

 Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

 Diş eti estetiğinde herkese aynı tedavi yöntemi kullanılmaz. Tedavi yöntemi, şikayet türüne göre doktor tarafından belirlenir. Genelde, lazer uygulamaları yardımıyla işlem yapılmaktadır. Eğer estetik için güvenilir bir yer arıyorsanız, pendik diş kliniği Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi önerilmektedir.

 Pembe Estetik Sonrası İyileşme Süreci

 Genel anestezi kullanılmadan, sadece lokal anestezi yardımıyla yapılan işlem esnasında kişi tarafından herhangi bir acı hissedilmemektedir. İşlem sonrası yaşanabilecek ufak ağrılar olabilmektedir. Bu ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalıdır. İşlem esnasında genel olarak lazer kullanılmadığı için kanama gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Böylelikle iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Yaklaşık olarak 10 ilâ 14 gün içerisinde iyileşme süreci tamamlanmış olur.

 Pembe Estetik ve Avantajları

 Diş eti rahatsızlıkları ile beraber, diş yapısı bozulabilmektedir. Aynı zamanda diş kaybına da neden olabilmektedir. Diş eti estetiği olan pembe estetik sayesinde kişiler bu tür problemlerden kurtulmuş olurlar. Pembe estetik sayesinde yaşanan avantajlar:

l Dişlerin doğru dizilimi sağlanmaktadır.

l Diş iltihaplarının yaşanması önlenmektedir.

l Kişiler, ağız yaraları ve diş etlerindeki kanamalardan kurtulmaktadır.

l Estetik anlamda güzel bir görüntüye kavuşmanız sağlanmaktadır.

l Diş etleriniz daha sağlıklı olmaktadır.

Diş eti rahatsızlıkları, Türkiye’de çok sık görülen rahatsızlıklardandır. Diş eti konusunda mutlaka diş hekimlerinin kapısı çalınmaktadır. Doğru tedavi yöntemiyle güzel sonuçlar almak istiyorsanız ve pendik diş kliniği arıyorsanız hastalarını memnun eden diş klinikleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi. Çok vakit kaybetmeden bu estetiği olmanız diş hekimleri tarafından önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir