Kombilerde uzmanları tarafından “limit termostat” sorunu olarak isimlendirilen bu problem temel olarak kombiniz tarafından ısıtılan suyun sıcaklık değerlerinin gerekli olan yani maksimum seviyeden çok daha yukarıda olması sorunudur. Kombinizde aşırı ısınma gibi bir problem olduğunu dışarıdan kolayca anlayabilmeniz mümkün olmaz. Sadece içerisine erişim sağlayarak, bakmanız gerekmektedir. Bununla birlikte günümüzde kombilerde bulunan hata kodları da bu konuda size yardımcı olacaktır. Gösterge panelinde kombi hata kodu yanarak, kombinin aşırı ısınma sorunu yaşadığına dair size bilgi verir. Bu sayede kombinizdeki aşırı ısınma sorununu öğrenebilirsiniz ve çözümü için Küçükyalı Demirdöküm Kombi Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Kombi Aşırı Isınma Sorunu Neden Olur?

Kombilerde aşırı ısınma sorununun meydana gelmesinde birden fazla etken etkili olabilmektedir. Kombinizin içerisinde bulunan teknik parçalar nedeni ile kombinizin aşırı ısınma şeklinde bir sorun yaşayabilmesi mümkün olabilmektedir. Taşdelen Baymak Kombi Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından kombinizdeki aşırı ısınma sorunu hangi nedenle olursa olsun meydana geldiğinde gerekli olan onarım müdahalelerini yerinde gerçekleştirebilmektedir. Bu çerçevede de kombinizde aşırı ısınma sorununa yol açabilecek olasılıklar arasında;

Kombinizin pompasında arıza olabilir. Kombinin pompasında arıza meydana gelmesi durumunda aşırı ısınma sorunu oluşabiliyor. Böyle bir durumda uzman teknikerler tarafından pompa sökülerek, yerine yenisi takılır.

Kombinizin ana eşanjör parçasında arıza olabilir. Kombinizde bulunan en büyük ölçülü parça olan ana eşanjör parçasının kireçlenme başta olmak üzere karşılaştığı tüm olumsuz etkenlerle aşırı ısınma sorununa yol açması mümkün olabilmektedir. Eğer ana eşanjör arızası mevcut ise yapılabilecek tek çözüm ana eşanjörün değiştirilmesidir. Bu durumda kullanıcı açısından biraz maliyetli bir onarıma yol açmaktadır.

Kombinizin üç yollu vanası arızalanmış olabilir. Üç yollu vananın arızalanması durumunda su ve radyatörün birbirinden ayrılamaması aşırı ısınmaya yol açmaktadır. Bu parçada onarım gerçekleştirilebileceği gibi daha köklü bir çözüm için değişimde gerçekleştirilebilir.

Kombinizin kalorifer filtresinde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Temel çalışma prensibi çerçevesinde sıcak suyu devir daim yapan kombinizin peteklerden gelen suyu filtreleyen kalın borusundaki filtresinde tıkanma olabilir. Buna bağlı aşırı ısınma olabileceğinden, uzmanlar tarafından sökülerek, tıkanıklık giderilir.

Şeklinde olasılıklar ve bu olasılıklar için Maltepe Baymak Kombi Servisi merkezimizin profesyonel ve uzman teknikerleri tarafından yapılabilecek onarım müdahaleleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir