Serigrafi baskı tekniği ile elde edinen metal etiket, asit indirme vb. yüzey işlemleri aracılığı ile yüzeyi biçimlendiren ya da işlenen metalin herhangi bir çeşidi ile elde edilmiş olan etiket çeşidine denir.

Leksan etiketler, en sık endüstriyel ortamlarda kullanılır. Bunun sebebi ise endüstriyel ortamlarda kendilerine has bazı kimyasal, mekanik ve fiziksel aşındırmalar yapabilmesidir. Yaşanan bu gibi durumlarda metal etiketin endüstriyel ortamlara uyum sağlayabilmesi etiket ihtiyacını ortaya çıkarır. Metal etiketin tercih edilmesinin sebebi ise pek çok çeşidi ile beraber endüstriyel ortamlarda var olan zor şartlara karşın dayanıklı olmasıdır. Logo, marka gibi önemli sembollerin daha uzun seneler boyunca korunmasını metal etiketler sağlar. Metal etiketler yapısal bakımdan yüksek ısıya dayanıklı ve yüksek boya tutuculuk özelliğine sahiptir.

Paslanmaz niteliği, alüminyum, pirinç malzeme ya da demir gibi pek çok metal etiket istenilen renk ve şekle uyarlanabilir. Delikli, deliksiz, özel ya da düz kesim olarak da metal etiket üretilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir